Ahmet Maranki // Elma Sirkesinin Faydaları

Elmanın meyve olarak kendiside cildin tazelenmesi ve genç görünmesinde uzmanlar tarafından kanıtlanmış ve vücut için şifalı meyvelerin başında gelen bu nefis tat, sirkesiyle de bir çok faydasını birlikte getiriyor.  Elma sirkesi, özellikle saçlar, cilt, ve elbette zayıflama için kullanılabilinen tamamen doğŸal ve etkili bir bitkisel oluşumdur. Elma sirkesinin her ne kadar kilo verme ve zayıflama üzerine faydaları ve yararları bizim asıl ilgilendiğŸimiz nokta olsa da Elma sirkesinin diğŸer alanlarda da faydalarına kısaca değŸinmekte fayda var. EğŸerki  formda ve estetik bir bedene sahip olmak istiyorsanız Elma sirkesini günde 2 defa için.

Ayrıca Elma sirkesi, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağŸlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok rahatsızlığŸa şifa olabiliyor…

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliğŸi için doğŸurduğŸu ‘inanılmaz’ sonuçlar ise şöyle sıralanıyor: Ahmet Maranki’nin Elma Sirkesi üzerindeki tespitleri;

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile kepeklere bitkisel çözüm:
Elma sirkesi kepek sorunu çözmenizde sizlere yardımcı olacaktır. banyodan sonra son durulama aşamasında bir kova suya bir bardak elma sirkesi dökerek iyice karıştırın. Saçlarınızı bu karışım ile yıkayın. Kısa sürede kepek sorununa kesin bir bitkisel çözüm bulduğŸunuzu anlayacaksınız. S

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Sivilcelere kesin çözüm – Bitkisel sivilce tedavisi:
Elma sirkesi bal ve su karışımı ile yüzünü akşamları yıkayın. Böylece mikrop kırıcı antiseptik özellikli bu karışımi hem sivilce lekelerini yok edecek hem de sivilce tedavisi için etkili çözüm sunacaktır.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Ciltteki lekelerine doğŸal ve kesin çözüm:
Elma sirkesi sadece sivilce tedavisi için değŸil, aynı zamanda hamilelik lekeleri, güneş lekeleri, melazma, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi deişik cilt lekelerine de bitkisel çözüm sunmaktadır. 250 ml suya 3 büyük kaşık ile ekleyeceğŸiniz elma sirkesi ekleyin. Kaynattıktan sonra suyun buharı ile yapacağŸınız buhar banyosu, kısa sürde cilt lekelerine kesin tedavi sunacaktır. 3 günde bir düzenli olarak tekrarlayın.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile varislere kesin çözüm:
Varis tedavisinde bitkisel yöntemler arıyorsanız elma sirkesi bu ihtiyacınızı karşılar. Bir havlu yada beze döktüğŸünüz elma sirkesi ile varisli bölgelere yapacağŸınız düzenli masajlarla varislerin zamanla kaybolduğŸunu göreceksiniz.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Zayıflama yöntemi:
Elma sirkesi zayıflatırmı sorusunun cevabını aşağŸıda ayrıntılı bir şekilde verdim. Elma sirlesini aç karnına elma sirkesi bal ve su formülünde olduğŸu gibi kullanırsanız kısa sürede incelme, zayıflama ve kilo verme sağŸlarsınız. Diyet ve egzersizle birlikte elma sirkesi zayıflama kürü yapıldığŸında kısa sürede kalıcı incelme zayıflama sağŸladığŸınızı hissedeceksiniz.

Elma sirkesinin faydaları nelerdir, Elma Sirkesi Nelere iyi gelir?
Gerek meyve olarak gerekse de  elma sirkesi olarak her mevsim tüketilmesi gereken  meyva türü, özellikle kış aylarında yüksek oranda şeker depolaması yapan kış elması türleridir. Ancak elma sirkesi yaparken sirkenin çeşnisini artırmak için birden fazla türde elma türünün karışımıyla hazırlanması damak tadınıza hitap etmesi açısından daha uygun olacaktır. Elma sirkesi yapımı için kesinlikle ekşi ve olgunlaşmamış elmaları tercih etmeyiniz. Çünkü bu tür elmaların şeker düzeyi düşük olduğŸu için mayalanma tam manasıyla gerçekleşmez.

Hijyenik ortamda yapımı gereken elma sirkesi ilk önce 45 derece suda bir güzel ovalanarak yıkanır. Elma sirkesinin muhafaza edileceğŸi cam kavanozların da titizlikle temizlenmesi gerekecektir. Elmalar dilimlendikten sonra katı meyve sıkacağŸı veya mutfak robotu aracılığŸıyla elma suyu temin edilir. Elma suyu içerisinde şeker oranının yüksekliğŸi elma sirkesinin fermantasyona uğŸraması için önemli bir etkendir. Bol şeker olan elma suyundan kaliteli asetik asit yani elma sirkesi elde edilir.

Evde elma sirkesi yaparken şu iki konuya dikkat etmelisiniz. Kullanılacak kabın elma sirkesi ile hava arasındaki irtibatı mümkün olduğŸunca maksimize etmesi gerekmektedir. O nedenle derin ve dar ağŸızlı kavanozları tercih etmiyoruz. Elma suyu, kavanoza doldurulduktan sonra üzerinde 1 -2 cm hava boşluğŸu kalacak şekilde bir mesafe bırakılır ve beyaz tülbent bezi gerilerek bir lastikle veya iple sabitlenir. Tülbent kullanmamızın sebebi, elma sirkesinin mayalanması için hava geçişinin olması gerekmesidir. Ancak toz ve böceklerin elma suyu içerisine girmesini engellemek için ise tülbent takmak zorunlu oluyor.

Elma sirkesi kavanozunu her gün bir kez açarak kaşıkla karıştırıyoruz. Bu şekilde elma sirkesi içerisindeki yararlı bakterilerin tüm kavanoza eşit biçimde dağŸılması sağŸlanıyor. Böylelikle oda sıcaklığŸında sirkeleşme işlemi başlamış oluyor. Cam kap yerine metal kap kullanmamalıyız. Ayrıca güneş ışığŸından uzak bir yerde loş bir ortamda elma sirkesini muhafaza etmeliyiz. Mayalanma işlemini hızlandırmak için elma sirkesi içerisine kalitesi yüksek bir miktar elma sirkesi kolabiliriz.

Elma sirkesi bu şekilde 4-5 hafta sonra elma sirkesini her gün tadıyoruz. Uygun asit oranı ve tada erişince elma sirkesi olmuş demektir. Elma sirkesi olduktan sonra tekrar bir tülbentle süzerek cam şişelerde loş bir ortamda muhafaza ediyoruz.

Ev yapımı elma sirkesi fabrikalarda yapılanlara göre daha besleyici ve lezzetlidir. Çünkü fabrikalarda üretilenler kimyasal işlemlerden geçirilmekte ve yüksek sıcaklık altında mayalanma işlemi hızlandırılmaktadır. Bu da elma sirkesi içerisinde bulunan faydalı yağŸ yakıcı zayıflama sağŸlayıcı enzimlerin,mineral maddeler, iz elementler, vitaminlerin, pektin enziminin, malik ve tartarik asitlerin parçalanmasına neden olmaktadır.

Elma sirkesini çorbalarda salata ve yemeklerimizde çeşni ve aroma sağŸlamak için kullanabiliriz. Ayrıca her sabah aç karnına bal su ile karıştırarak içersek kısa sürede hızlı bir zayıflama etkisinin olduğŸunu da hissedeceğŸiz.
Elma sirkesinin sağŸlığŸa ve zayıflamaya faydaları yararları nelerdir, Elma Sirkesi Nelere iyi gelir?

  • Kemikleri güçlendirir ve kemiklerin kalsiyum depolama potansiyelini artırır.
  • ֖zellikle osteoporoz ve menopoz sonrası kemik kırılmaları için bitkisel tedavi sunar
  • ֖zellikle vücuttaki sodyum dengesini kurarak yüksek tansiyon şikayetini azaltır.
  • Kandaki yüksek Kolesterol oranını dengeler ve düşürür. Damar tıkanıklıkları ve kan yağŸlanması olan kişilerde kanı inceltici etkileri vardır.
  • Detoks (Detox) etkisi vardır iyi bir antioksidandır.
  • Elma sirkesinde bulunan potasyum, büyüme çağŸındaki çocuklarda hücre gelişimini destekler. O nedenle çocuklarınıza elma sirkeli salata yediriniz.
  • ֖küsürük, soğŸuk algınlığŸı, ciğŸer üşütmesini iyileştirir.
  • İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da bitkisel çözüm sunar.
  • Bizler için en önemli etkisi ise yağŸ yakıcı etkisinin olması nedeni ile hızlı zayıflama ve kilo kaybı sağŸlar
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s